مجله پینسیل

نکات قابل توجه در خرید مداد نقاشی کودکانه

pinsil

مداد نقاشی کودکانه یکی پرکاربردترین انواع لوازم‌تحریر است که فرزندانمان با آن سروکار دارند. کودکان زمانی که یاد می‌گیرند مداد دست بگیرند  تمایل به نقاشی کردن پیدا می‌کنند. در هنگام نقاشی بسیار دیده‌ایم که کودکان مداد را در دهان خود می‌گذارند.

همچنین از سوی دیگر کودکان نمی‌دانند که باید چگونه با مداد رنگی نقاشی بکشند. با وجود تمام برندها و مدل‌هایی که در بازار وجود دارند انتخاب برای والدین کار بسیار سختی شده است. ما سعی داریم در این مقاله نکات مهم خرید مداد نقاشی مخصوص کودکان را به شما عزیزان بگوییم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

مداد نقاشی برای کودکان

نکات مهم خرید مداد نقاشی کودکانه

دنیای کودکی بسیار زیبا است و بسیاری از کودکان بیشتر زمان خود را صرف نقاشی با مداد رنگی می‌کنند. البته که این کار بسیار لذت‌بخش بوده و باعث غوطه‌ور شدن آن‌ها در دنیایی متفاوت می‌شود. مداد رنگی برای کودکان یکی از مهم‌ترین لوازم‌تحریر است که والدین باید در خرید آن دقت بالایی داشته باشند. وجود مداد رنگی و کشیدن تصاویری که در ذهن کودکان می‌گذرد، می‌تواند از آن‌ها در آینده هنرمندی بسیار حرفه‌ای بسازد.

pinsil

مداد رنگی حرفه‌ای بخریم یا معمولی؟

در ابتدا باید گفت که افراط در خرید لوازم مختلف برای کودکان می‌تواند آن‌ها را بدعادت کند؛ به‌گونه‌ای که فکر کنند برای انجام هر کاری لزوماً باید بهترین ابزارها را داشته باشند تا بتوانند شروع کنند. همه ما می‌دانیم که کودکان علاقه بسیار زیادی به نقاشی دارند؛ ازاین‌رو تهیه مداد رنگی یکی از نیازهای آن‌ها به‌حساب می‌آید. اما سؤال اینجاست که مداد رنگی حرفه‌ای بخریم یا معمولی؟

پاسخ به این سؤال بسیار ساده است؛ به دلیل اینکه کودکان تازه نقاشی کردن را یاد می‌گیرند، تهیه مداد رنگی ساده و معمولی با دوازده رنگ کافی خواهد بود. تنها به این نکته توجه داشته باشید که مداد نقاشی کودکانه پررنگ بوده تا نیازی به فشار دادن مداد نباشد. این‌گونه در حین نقاشی فشاری به دست کودک وارد نخواهد شد و از انجام این کار لذت خواهد برد.

طیف رنگی مداد نقاشی کودکانه

کودکان به دلیل سن کمی که دارند طیف رنگی زیادی را نمی‌شناسند. در واقع در سن کم تازه با رنگ‌ها آشنا می‌شوند و در این دوران رنگ‌های اصلی برای شناخت کافی هستند؛ ازاین‌رو نیازی نیست تا مداد رنگی 24 رنگ، 36 رنگ و یا بالاتر بخرید. خرید یک بسته مداد رنگی 6 رنگ یا نهایت 12 رنگ برای کودکان کافی است.

نقاشی فرزند شما بسیار مختصر و در بعضی مواقع نامفهوم خواهد بود؛ ازاین‌رو به رنگ‌های زیادی نیاز ندارند. همچنین تعداد کم باعث می‌شود تا رنگ‌های اصلی را به‌خوبی بشناسند و جایگاه آن‌ها در نقاشی را به‌خوبی تشخیص دهد. شما می‌توانید در رده سنی‌های بالاتر و در مقاطع حرفه‌ای، مداد رنگی‌هایی با طیف رنگی بالا برای فرزند خود تهیه کنید، اما برای یک کودک در رده سنی 2 تا 6 سال مداد رنگی 6 یا 12 رنگ کافی است.

pinsil

انواع مداد رنگی کودکانه

مداد رنگی مومی خوب است یا روغنی؟

دو نوع مداد رنگی داریم: مومی و روغنی. هنگام خرید سؤال پیش می‌آید که کدام بهتر است؟ خب برای پاسخ به این سؤال بهتر است به‌صورت جداگانه این دو مدل را مورد بررسی قرار دهیم.

  • مداد رنگی مومی

در برخی از مدادها برای کنار هم قرار دادن رنگ‌دانه‌ها از موم‌ها استفاده می‌شود. از سوی دیگر ترکیب رنگ مدادهای مومی بسیار ساده است. این مدادها نسبت به نوع روغنی بسیار نرم بوده و ترکیب رنگی بهتری دارند. لازم به ذکر است که نرمی زیاد این مدادها باعث شده تا احتمال شکسته شدنشان بالا برود. از سوی دیگر بسیار راحت از روی سطح کاغذ و یا مقوا پاک می‌شوند.

  • مداد رنگی روغنی

در مداد رنگی روغنی برای نگه‌داشتن رنگ‌دانه‌ها در کنار هم از روغن استفاده شده است. این روغن‌ها گیاهی بوده تا ضرری به مصرف‌کننده وارد نشود. البته گفتنی است که در ساختار آن‌ها موم به مقدار کمی نیز استفاده شده است. این مدادها مقاومت بالایی در برابر آب داشته و احتمال شکسته شدن کمی دارند. ماندگاری آن‌ها بسیار بالا بوده و دارای ترکیب رنگی محدود هستند، اما توصیه می‌شود برای کودکی که پررنگ بودن نقاشی برایش بسیار مهم است از مداد رنگی‌های روغنی استفاده شود.

مداد رنگی مخصوص کودکان

شکل و فرم مداد رنگی برای کودکان

مداد نقاشی کودکانه باید به‌گونه‌ای باشد که زمان استفاده دست آن‌ها را آزار ندهد؛ ازاین‌رو به شکل و فرم مداد رنگی‌ها باید توجه بسیاری داشته باشید. برخی از مداد رنگی‌ها به‌صورت استوانه‌ای، برخی شش‌ضلعی و برخی هشت ضلعی هستند. برای انتخاب بهتر است که یکی از مدادها را در دست بگیرید و آن مدلی که دستتان را اذیت نمی‌کند، انتخاب کنید.

جعبه مداد رنگی کودکانه

مداد رنگی‌ها در بسته‌بندی‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. برخی از آن‌ها بسته کاغذی و برخی بسته فلزی دارند. برای کودکی که سن کمی دارد و تازه نقاشی کردن را یاد گرفته است انتخاب جعبه کاغذی مناسب‌تر خواهد بود. همچنین از آنجایی که کودکان نحوه نگهداری از وسایل را هنوز به‌خوبی یاد نگرفته‌اند، داشتن مداد رنگی با بسته‌بندی کاغذی گزینه بهتری خواهد بود. می‌توانید مدادها را از جعبه درآورده و در یک جامدادی بگذارید.

pinsil

مداد رنگی مناسب نقاشی کودکان

کیفیت مداد رنگی کودکانه

در خرید مداد نقاشی کودکانه باید به کیفت آن توجه زیادی داشته باشید؛ زیرا برخی از مدادها با کیفیت پایینی که دارند می‌توانند سلامت کودک شما را به خطر بیندازند. یک مداد رنگی باکیفیت، دارای مغزی بسیار خوب که رنگ‌دانه‌های عالی دارد، است. همچنین استحکام بالای مداد بر روی کیفیت آن نیز تأثیر مستقیم می‌گذارد.

برخی از مداد رنگی‌ها با بدنه چوب تولید شده‌اند. در مقابل برخی دیگر با بدنه روزنامه‌ها و کاغذهای باطله و بازیافتی تولید می‌شوند. انتخاب از بین این دو کاملاً به خود شما بستگی دارد؛ زیرا برای کودک هر دو مورد مناسب است.

ماندگاری مداد رنگی

بسیاری از والدین نقاشی‌های کودکان خود را به‌عنوان یادگاری نگه می‌دارند. رنگ‌دانه‌هایی که در مداد رنگی وجود دارند باعث ماندگاری آن‌ها می‌شود. معمولاً مداد رنگی‌های روغنی ماندگاری بسیار بالایی دارند؛ ازاین‌رو می‌توانند به‌عنوان مداد نقاشی کودکانه انتخاب مناسبی باشند.

مدت استفاده از مداد رنگی

فراموش نکنید زمانی که برای کودکان خود مداد رنگی می‌خرید، توقع استفاده طولانی‌مدت نداشته باشید؛ ازاین‌رو سعی کنید مداد رنگی سختی را انتخاب کنید که بتواند حداقل چند ماه، در صورت گم نشدن، کودک شما را همراهی کند.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم به بررسی نکاتی بپردازیم که در هنگام خرید مداد نقاشی کودکانه اهمیت بالایی دارند. هر یک از این نکات بسیار حائز اهمیت بوده و نباید نسبت به آن‌ها غافل شوید. کیفیت بالای مداد رنگی علاوه بر اینکه می‌تواند ماندگاری بالایی داشته باشد، این قابلیت را خواهد داشت تا سلامت کودکتان را نیز حفظ کند؛ پس توجه بیشتری را نسبت به این موضوع داشته باشید.

خرید اینترنتی لوازم التحریر از فروشگاه پینسیل با ارسال به کل ایران و ضمانت اصل بودن و کیفیت بالا – با خیال راحت از فروشگاه پینسیل خرید کن! “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *