مجله پینسیل

راهنمای خرید تراش

تراش مخزن دار دوقلو استدلر طرح استدلر مدل 006 512
  • نکات مهم در خرید تراش

اصلی‌ترین نکات شامل جنس، محفظه و قابلیت حمل آن می‌شود. جنس پلاستیکی برای تراش بهترین انتخاب خواهد بود. لبه‌های تراش‌های فلزی ممکن است تیز و برنده باشند و موجب آسیب به فرد شوند. علاوه بر آن تراش‌های پلاستیکی به نسبت نوع فلزی، از وزن کمتری نیز برخوردار هستند. همچنین تراش‌های محفظه دار از تراش‌های معمولی انتخاب بهتری خواهد بود زیرا که با هربار استفاده نیاز به مراجعه به سطل آشغال نیست.

تراش فلزی دو قلو استدلر مخزن‌دار مدل 60 512

نوع دیگری از تراش‌های موجود در فروشگاه‌های لوازم التحریر، تراش‌های رومیزی هستند. خرید این نوع تراش نیز در اولویت قرار دارد. البته تراش‌های رومیزی به علت سنگین و بزرگ بودن بیشتر در منازل استفاده می‌شوند اما در کل به نسبت سایز تراش‌ها، ایمنی بالاتری در حین کار دارند و برخلاف تراش‌های معمولی، هرگز تیغه آن‌ها کند نخواهد شد.

تراش مخزن دار دوقلو استدلر طرح استدلر مدل 128 512

 مدادتراش و مدادپاک کن هم از دیگر وسایل پرکاربرد دانش آموزان هستند. بهتر است برای بچه ها مدادتراش مخزن دار تهیه کنید تا مدام مجبور به جمع کردن تراشه ها از روی زمین نباشید. مدادتراش رومیزی هم از این لحاظ که قابل حمل نیست و بچه را در تراشیدن مداوم مدادهایش محدود می کند گزینه خوبی است.

تراش استدلر مدل مارس 502

در خرید مدادتراش رومیزی دقت کنید که دسته آن متناسب با اندازه دست دانش آموز باشد و جنس آن طوری باشد که در دست لیز نخورد. جنس بیشتر مدادپاک کن ها لاستیک است و ممکن است برای چشم یا پوست ایجاد آلرژی کند. پاک کن به دلیل کوچک بودن سایز آن معمولا زود گم می شود. در گذشته والدین برای حل این مشکل پاک کن را با نخ به گردن بچه ها آویزان می کردند ولی امروز پاک کن هایی به بازار آمده اند که خودشان بنددار هستند.

تراش رومیزی استدلر مدل مارس 180 501

دفترچه هم از دیگر لوازم التحریر اصلی مورد استفاده دانش آموزان است که در انواع متعدد خط دار و بی خط، ۴۰برگ، ۶۰ برگ، ۸۰ برگ، ۱۰۰ برگ و ۲۰۰ برگ در بازار موجود است. بهتر است برای بچه های کوچک دفترچه هایی با تعداد برگ کم بخرید چون دفترچه های قطور دیر تمام می شوند و مدت ها در دست دانش آموز ورق می خورند و ممکن است ورق هایشان لوله یا کثیف شوند. دفترچه های سیمی با جلدهای محکم بهترین انتخاب برای همه مقاطع تحصیلی اند.

تراش و پاک کن طرح دزد دریایی کویلو

تراش و پاک کن طرح دزد دریایی کویلو

بهتر است موقع خرید دفتر، دفترهایی با رنگ و طرح جلد متفاوت بگیرید تا بعد برای پرهیز از اشتباه فرزندتان در تشخیص دفترهایش، برای هر درس دفتری با یک رنگ و یا طرح متفاوت اختصاص دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *