مجله پینسیل

راهنمای خرید وسایل مدرسه در مقطع ابتدایی

خرید وسایل مدرسه

هرساله در اواخر ماه شهریور و با نزدیک شدن به مهرماه و باز شدن مدارس بسیاری از والدین دغدغه خرید وسایل مدرسه برای فرزندان خود را دارند. به‌خصوص کودکانی که سال اول یا دوم مدرسه را آغاز می‌کنند، بسیار روی این وسایل حساس‌ هستند.

در برخی موارد ذوق استفاده از این لوازم کمک می‌کند که بچه‌های کوچک راحت‌تر با مدرسه و درس‌های خود کنار بیایند. در این مقاله سعی داریم به بررسی لوازم تحریر مدرسه بپردازیم. لوازمی که لازم است حتماً برای کودک سن ابتدایی خود در زمان شروع مدارس تهیه کنید.

خرید وسایل مدرسه

خرید وسایل مدرسه برای مقطع ابتدایی

اگر فرزندی در سن اول ابتدایی دارید و امسال قرار است که برای اولین بار به مدرسه برود یا اگر فرزند شما در سال‌های بالا‌تر مقاطع ابتدایی است، این مقاله می‌تواند به شما برای خرید وسایل مدرسه کمک کند. اولین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، این است که لزومی ندارد بسیاری از وسایل فرعی و غیرضروری را تهیه کنید و بهتر است مبلغی را که برای این خرید در نظر گرفته‌اید، روی کیفیت اقلام سرمایه‌گذاری کنید.

وجود برخی لوازم در کیف مدرسه فرزندتان تنها باعث سنگینی کیف یا حواس‌پرتی در کلاس درس می‌شوند و بهتر است که از تمام وسایل انواع ساده اما باکیفیت آن را انتخاب کنید تا مدت طولانی‌تری دوام داشته باشند؛ بنابراین بهتر است که تنها لوازم ضروری را برای فرزندتان تهیه کنید و از شلوغ کردن کیف یا جامدادی او بپرهیزید.

دانش‌آموزان در مقاطع بالاتر معمولاً به‌اندازه کودکان در سن ابتدایی به لوازم‌تحریر و وسایلی که به مدرسه می‌برند، اهمیت نمی‌دهند و خودشان بهتر می‌توانند این وسایل را انتخاب کنند؛ اما برای کودکان در مقطع ابتدایی بهتر است که والدین بر اساس سلیقه کودکشان این وسایل را انتخاب کنند.

خرید وسایل مدرسه

وسایل لازم برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی

همان‌طور که گفته شد بهتر است خرید وسایل مدرسه را تنها به موارد ضروری و ساده و سبک محدود کنید و سعی کنید اجناس باکیفیت‌تری را انتخاب کنید. در ادامه به معرفی لوازم تحریر مدرسه و دیگر وسایلی که لازم است برای کودکتان در مقطع ابتدایی تهیه کنید، می‌پردازیم. ازآنجایی‌که لباس مدارس معمولاً به‌صورت یکدست و فرم است و والدین انتخابی در جهت نوع لباس ندارند؛ بنابراین بهتر است نوع کیف و کفش را به‌دقت انتخاب کنید.

کیف مناسب دانش‌آموز ابتدایی

یکی از مهم‌ترین وسایلی که باید در خرید وسایل مدرسه در نظر داشته باشید، کیف مدرسه است که تمام وسایل دیگر در آن قرار می‌گیرند. در خرید کیف مدرسه باید به چند نکته توجه داشته باشید. کیف‌های کوله‌پشتی یا چرخ‌دار بهترین نوع برای کیف مدرسه هستند؛ زیرا وزن کتاب‌ها و سایر وسایل معمولاً برای دانش‌آموزان زیاد است و اگر کیف یک‌طرفه روی دوش قرار بگیرد، ممکن است به شانه و کمر آسیب جدی وارد کند.

اندازه کیف را بر اساس قد و جثه فرزند خود انتخاب کنید تا حمل آن برایش سخت نباشد. همچنین اندازه کیف باید به‌گونه‌ای باشد که تمامی وسایل لازم را درون خود جای دهد. پس از خرید کیف، قد بند‌های آن را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که در وسط کمر فرزندتان قرار بگیرد. همچنین خود کیف نباید وزن زیادی داشته باشد تا تمامی وزن به وسایل داخل کیف محدود شود.

خرید اینترنتی لوازم التحریر از فروشگاه پینسیل با ارسال به کل ایران و ضمانت اصل بودن و کیفیت بالا – با خیال راحت از فروشگاه پینسیل خرید کن! “

وسایل لازم برای مقطع ابتدایی

کفش مناسب مدرسه

یکی از مهم‌ترین موارد خرید وسایل مدرسه کفش است. کفش‌هایی که برای زمان مدرسه برای فرزندتان انتخاب می‌کنید باید تا حد ممکن ساده و راحت باشند. کفش‌های کتانی بهترین گزینه برای ساعات طولانی مدرسه هستند؛ زیرا کفش‌های دیگر معمولاً دیواره سخت‌تری دارند و در مدت زیاد پا را به‌شدت خسته می‌کنند. به سایز کفش دقت کنید که کاملاً اندازه باشد و بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از پای فرزندتان نباشد.

حتماً برای خرید خود او را همراهتان ببرید تا کفش را امتحان کند. بهتر است که کف کفش کاملاً تخت نباشد و کمی لژ داشته باشد. به‌غیراز کفش‌های کتانی می‌توانید از سایر کفش‌های راحتی با رویه بلند و کف غیر تخت نیز استفاده کنید. کفش‌هایی که کمی پاشنه جدا یا بافت سفت دارند، بدترین انتخاب برای کفش مدرسه هستند.

خرید وسایل مدرسه

لوازم تحریر مدرسه

در زمان خرید وسایل مدرسه، لوازم‌تحریر و نوشت‌افزاری که برای فرزندتان تهیه می‌کنید بیشترین اهمیت را دارند؛ زیرا او قرار است مدت طولانی از این وسایل استفاده کند و باید وسایلش را دوست داشته باشد. این وسایل باید کیفیت بالایی داشته باشند. در ادامه به معرفی ضروری‌ترین لوازم‌تحریر برای مقطع ابتدایی به‌خصوص کلاس اول می‌پردازیم.

لوازم‌تحریر مناسب دانش‌آموز ابتدایی

مداد، تراش و پاک‌کن

برای مقطع ابتدایی و کلاس اول بهتر است از مداد‌های ساده که قابلیت تراش شدن دارند، استفاده کنید و مداد نوکی و اتود تهیه نکنید؛ زیرا تعویض نوک و استفاده از این نوع مداد برای کودکان در این سن تا حدودی سخت و گاهی خطر‌آفرین است. می‌توانید برای نوشتن دو رنگ مشکی و قرمز و برای رنگ‌آمیزی یک بسته کاغذی سبک مداد رنگی ۶ یا ۱۲ رنگ تهیه کنید. پاک‌کن و تراشی که انتخاب می‌کنید، بهتر است در ساده‌ترین و سبک‌ترین حالت خود باشند. از سنگین و بزرگ کردن جامدادی فرزندتان خودداری کنید.

دفتر و دفترچه

تعداد صفحات دفتر بر اساس نیاز هر درس توسط معلم مشخص می‌شود و بهتر است در ابتدا فقط یک دفتر ۴۰ برگ ساده در کیف فرزندتان بگذارید تا دفتر‌های لازم را به شما اطلاع دهند. در انتخاب نوع دفتر توجه داشته باشید که جلد آن تا جای ممکن ساده و سبک باشد و از خرید دفتر‌هایی با جلد‌های ضخیم و سنگین خودداری کنید. خرید یک دفترچه یادداشت نیز می‌تواند برای یادداشت‌های کوچک جهت یادآوری مفید باشد. دفتر نقاشی نیز احتمالاً ازجمله دفاتری است که باید تهیه کنید.

 

پینسیل بزرگترین مجموعه لوازم تحریر دخترانه و پسرانه ، لوازم تحریر فانتزی و اداری با قیمت عالی. خرید اینترنتی انواع لوازم تحریر ارزان ایرانی و خارجی

قیچی و چسب

قیچی و چسب ممکن است همیشه نیاز نباشند و تنها در کلاس هنر و کاردستی به کار بیایند؛ اما وجود آن‌ها در کیف فرزندتان خالی از لطف نیست. حتماً چک کنید که برندگی قیچی در کمترین حالت ممکن باشد. چسب ماتیکی نیز انتخاب بهتری نسبت به چسب مایع است.

خرید وسایل مدرسه

جامدادی و سایر لوازم

در خرید جامدادی توجه داشته باشید که سایز آن تا جای ممکن کوچک باشد و جای زیادی را در کیف اشغال نکند. خط‌کش، اشکال هندسی، لیوان، دستمال‌کاغذی، نایلون جهت جلد کردن کتاب و برچسب اسم ازجمله وسایلی هستند که لازم است تهیه کنید. زدن برچسب اسم روی تمام وسایل و جلد کردن کتاب‌های درسی از موارد ضروری هستند.

نتیجه‌گیری

در خرید وسایل مدرسه باید توجه باشید که تا حد ممکن همه وسایل سبک و ساده باشند تا فرزندتان مجبور به تحمل وزن زیاد کیف نباشد. همچنین اگر وسایل سال گذشته هنوز قابل‌استفاده هستند، نیازی به خرید دوباره وسایل نیست و می‌توانید مجدداً از آن‌ها استفاده و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

 

 ” مجموعه ای از لوازم تحریر دخترانه و پسرانه ،لوازم تحریر لاکچری، و اداری با قیمت عالی. خرید آنلاین انواع لوازم تحریر ارزان ایرانی و خارجی از سایت پینسیل با ارسال به کل ایران “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *